Góry w Zieleńcu – nowe oblicze wyżyn

Góry w Zieleńcu – nowe oblicze wyżyn

Zieleniec, to niezwykle malowniczo położona osada, będąca częścią uzdrowiskowej miejscowości Dusznik-Zdroju. Zlokalizowana w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, niedaleko granicy z Czechami. Znajdziemy tu wiele możliwości spędzenia czasu w wyjątkowy sposób, co czyni to miejsce, jednym z najatrakcyjniejszych na zimowe wycieczki. Nie oznacza to jednak, że w sezonie letnim zabraknie nam okazji do zabawy. Możemy tu wybrać się wówczas na spływ kajakowy, zwiedzać, czy bawić podczas licznych imprez tematycznych, kultywujących tradycję regionu. Tak spędzone wakacje, połączone ze zdobywaniem szczytów i zapuszczaniem się w pobliskie, piękne lasy, nie nazwiemy przecież nudą.

Zima natomiast to czas, w którym królują sporty zimowe. Dzięki 30-u wyciągom narciarskim, śmiało możemy doskonalić swoje umiejętności, a w przypadku braku takowych, możemy liczyć na pomoc profesjonalnego instruktora. Starajmy się też wpoić miłość do gór naszym dzieciom, gdyż to doskonały okras w życiu człowieka do przyswajania nowych umiejętności. Nie zapominajmy, że oprócz nart i wszelkiego rodzaju innych sportów zimowych, mamy tu do dyspozycji o wiele więcej atrakcji.

Warto wymienić kościół św. Anny, który znajduje się w centrum Zieleńca i cieszy oko bogatym zdobnictwem, a także architekturą. Nasz czas, dobrze też poświęcić na obejrzenie schroniska PPTK Orlica, zwłaszcza jeśli w planach mamy wędrówkę po okolicznych Górach Orlickich, czy Bystrzyckich. Znajdując się w tym miejscu i wspominając o szlakach oplatających osadę, nie sposób pominąć obecność rezerwatu przyrody, Torfowisko pod Zieleńcem. To miejsce pełne wyjątkowych, rzadko spotykanych gatunków roślinności. Mekka dla ornitologów można by rzec.

Zieleniec zapewnia nam wspaniały czas, połączony z niesamowitą zabawą, pięknymi widokami, i komfortowym wypoczynkiem. Ten możemy zagwarantować sobie wybierając wymarzony pokój z oferty Meteora, jaką daje nam baza noclegowa tej osady. To m.in. 12 hoteli i kilka kwater prywatnych, które z każdym rokiem dbają o każdego turystę. Podczas pobytu w tym miejscu, powinniśmy skusić się na stołowanie w jednej z kilku polecanych restauracji, które zaserwują nam danie kuchni regionalnej w najlepszym wydaniu. To osada przyjazna dla wszystkich. Nie musimy się szczególnie strać, gdyż wybór tego miejsca, to niemal gwarancja udanego wypoczynku, o którym każdy z nas marzy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>