Nowęcin – plany turystyczne związane z jeziorem

Nowęcin – plany turystyczne związane z jeziorem

Zastanawiając się nad tym, czy na pewno warto wybierać się nad Polskie Morze, a nie na przykład gdzieś do krajów południowoeuropejskich, najlepiej jest się przyjrzeć, z jakimi atrakcjami turystycznymi będziemy mieli do czynienia w poszczególnym kurorcie. Szybko okaże się, że takich możliwości jest naprawdę wiele. Zaczynając już od tego, że zarezerwujemy noclegi z wyprzedzeniem, załapując się na różnego rodzaju zniżki i rabaty.

Jest to nieduża wieś letniskowa, która znajduje się w pobliżu Łeby. A co najciekawsze, położona jest ona także nad przybrzeżnym Jeziorem Sarbsko. W takim razie możemy spokojnie stwierdzić, iż tutejsza baza noclegowa, jest naprawdę w świetnej lokalizacji. To właśnie jezioro Sarbsko dostarczy nam najwięcej korzyści z pobytu w Nowęcinie. Wystarczy zacząć od tego, że nie jest może ono zbyt głębokie, ponieważ średnia głębokość utrzymuje się na poziomie 3,2 metra. Jednak duża powierzchnia tego słodkowodnego akwenu jest doskonałym miejscem dla osób, które nie wyobrażają sobie życia bez windsurfingu.

W Nowęcinie mamy nawet do czynienia ze szkółką, w której możemy nauczyć się spokojnie tej dyscypliny sportowej. Ale to nie jest jedyna atrakcja. Ponieważ Sarbsko jest doskonałym miejscem do tego, by wypożyczyć kajaki i przepłynąć nie tylko przez jezioro, ale również przez rzekę Chełst, a ostatecznie dopłynąć do rzeki Łeby. Jeśli ktoś jednak nie przepada za sportami wodnymi, może skorzystać z wypożyczalni rowerów. Objechanie całego jeziora, również dostarczy bardzo dużo frajdy. Nowęcin jest wsią letniskową, które dosłownie bardzo blisko sąsiaduje z Łebą. A niemalże przy samej granicy znajduje się słynny Park Dinozaurów. Właśnie tutaj można zobaczyć prawdziwe rekonstrukcje tych gadów. Jest to wyśmienita atrakcja turystyczna dla całej rodziny. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Szczególnie, że na terenie Parku Dinozaurów funkcjonuje nawet kino 5D, a także mini ZOO.

Natomiast nieco starsi wycieczkowicze, na pewno zainteresują się Galerią Bursztynową, a także punktem, w którym można oglądać ciekawe skamieniałości. W samych Nowęcinach oczywiście, znajdują się również sezonowe atrakcje turystyczne. Jeśli jednak będziemy poszukiwać nieco mocniejszych wrażeń, w każdej chwili będą mogli wybrać się do sąsiednich kurortów. Teraz już wiemy, że nad Polskim Morzem zawsze dzieje się wiele ciekawych rzeczy, z których warto korzystać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>