Nowy Sącz – miejsca na mapie podróżników

Nowy Sącz – miejsca na mapie podróżników

Pasma górskie w naszym kraju są nie tylko piękne i zróżnicowane. Kryją się w nich przepiękne miejscowości, do których koniecznie należy chociaż raz zajrzeć. Z pewnością pamiętacie nasz wpis o Szczawnicy położonej w Pieninach (info: http:/=rckpiu.edu.pl/=w-szczawnicy-319/). Tym razem zabieramy Was do nieco większej miejscowości.

Piękno Nowego Sącza to niepowtarzalny klimat, bogactwo otaczającej przyrody i gór Beskidu Sądeckiego, gościnność i otwartość mieszkańców, a przede wszystkim bogata baza noclegowa miasta. Położony na południu Polski Nowy Sącz, w Kotlinie Sadeckiej jest miastem, które łączy w sobie cechy miasta, a zarazem miejsca idealnego do odpoczynku (spanko: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,nowy-sacz,0.html).

Beskid Sądecki, Beskid Niski i Beskid Wyspowy mamy na wyciągnięcie ręki, a widoczne zainteresowanie miastem wzrasta zwłaszcza w okresie letnim, gdy pokazuje swój potencjał, przyjmując w swoje progi przybywających tutaj turystów, którzy cenią sobie wędrówki górskie, a także krajoznawstwo. Wokół Nowego Sącza i w samym mieście miejsc ciekawych i atrakcyjnych nie brakuje. Lato to także czas, gdy rozwija się kulturalnie: wystarczy wspomnieć o tym, że odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci Gór" (info: http://bazylika.org.pl/xxiv-miedzynarodowy-festiwal-dzieciecych), któremu towarzyszą koncerty, liczne wydarzenia, które przyciągają nie tylko rodziny z dziećmi, ale również seniorów. To gratka dla melomanów – Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.

Nowy Sącz to przede wszystkim miasto z ponad 700 letnią tradycją, wybudowane przez Kazimierza Wielkiego. Miasto, które położone jest nad rzeką Kamienicą i rzeką Dunajec wita przybywających do niego gości przepięknym położeniem, ruinami zamku tuż przy bulwarach rzek, a przede wszystkim ładną sądecką starówką, przy której wyróżnia się gmach ratusza. Ten XIX-wieczny budynek wybudowany w stylu elektycznym po pożarze poprzedniego magistratu zajmuje centralną część Rynku. Wokół zlokalizowane są kamienice wielobarwne, wiekowe, pochodzące z czasów gotyku (piwniczki kamienic).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje kamienica przy rynku nr 2, w której obecnie mieści się oddział Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Bazylika św. Małgorzaty przy Placu Kolegiackim, mury obronne miasta i ruiny zamku, Dom Gotycki, Budynek Sokoła to też istotne miejsca na mapie podróżników. Miejsc do zwiedzania wokół rynku nie zabraknie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>