Śladami Jana Pawła II – szlaki w Nowym Targu

Śladami Jana Pawła II – szlaki w Nowym Targu

Południowy region kraju jest bardzo często odwiedzany przez turystów z terytorium całej Polski oraz zza granicy. Spowodowane jest to przez mnogość pięknych miejscowości i miast położonych na tych terenach, które pełnią funkcję rekreacyjną. W tej części naszego kraju możemy odnaleźć wiele niesamowitych atrakcji turystycznych, a także wziąć udział w niepowtarzalnych imprezach. Jednak największą zaletą tego regionu jest ukształtowanie geograficzne oraz wiążące się z tym piękne krajobrazy.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w południowym regionie Polski jest Nowy Targ, czyli miasto należące do województwa małopolskiego. Na terenie około pięćdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych zamieszkuje prawie trzydzieści cztery tysiące mieszkańców. Aby ułatwić turystom dostęp do informacji o mieście, stworzono przewodnik regionalny w wersji elektronicznej, który możemy znaleźć na stronie internetowej miasta. Zostały tam zamieszczone liczne przydatne informacje np. o miejscach noclegowych.

Miasto to z pewnością zapewni nam mnóstwo możliwości aktywności fizycznej. Znajdziemy tutaj wiele szlaków turystycznych, które prowadzą przez niezwykłe miejsca. Jedną z najczęściej przemierzanych tras jest Szlak Papieski w Gorcach, którym w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku wędrował młody kardynał, a następnie papież Karol Wojtyła. Trasa ta została wyznaczone w celu zachowania pamięci o tym wielkim człowieku. Kolejną bardzo ciekawą trasą jest Szlak Gotycki, który prowadzi nas po wielu ciekawych zabytkach pochodzących z okresu czternastego wieku. Jednym z najbardziej popularnych szlaków jest szlak oznaczony kolorem zielonym, co informuje o niewielkiej trudności pokonania tej trasy. Podczas tej wędrówki możemy poznać wiele uroczych miejsc, między innymi przepiękny ołtarz wybudowany w dwudziestym wieku ku pamięci świętego Maksymiliana Kolbe. Miejsce to jest szczególnie ważne dla mieszkańców Nowego Targu. Co roku sprawowana jest tutaj pasterka w wigilię Bożego Narodzenia. Przez Nowy Targ przechodzi także szlak żółty – prowadzi on przez ważne historycznie miejsca, takie jak kaplica papieska w Gorcach.


One thought on “Śladami Jana Pawła II – szlaki w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>